Saját pénzéből fizette be rászoruló diákjait az iskolai menzára egy brit tanár. És nem ő az egyetlen, aki így tett
Megelégelte, hogy a diákjai egészségtelen ételeket, vagy épp semmit sem hoznak magukkal ebédre.
Megelégelte, hogy a diákjai egészségtelen ételeket, vagy épp semmit sem hoznak magukkal ebédre.
Nem elégedettek a kormány 5 százalékos ajánlatával, hamarosan sztrájkról dönt Nagy-Britannia két legnagyobb tanári szakszervezete is.
Nincs pénz osztálykirándulásra, laptopokra, sőt már új tankönyvekre sincs.
Friss adatok szerint idén februárig 18 ezer diák hagyta félbe képzését, ez 4000-rel több a tavalyi számnál.
Egyre több furcsa kihívás tűnik fel a TikTokon. Az egyik miatt egy észak-írországi iskola kénytelen volt új szabályokat hozni.
Két régi vagont húztak egy brit iskola udvarára, az egyikből tanterem, a másikból könyvtár lesz.
Évről évre nő a középiskolai végzősök száma az Egyesült Királyságban, és azok száma is emelkedik, akik egyetemen folytatnák tanulmányaikat. Mindezt a felsőoktatás is a saját bőrén fogja érezni.
A diákokat heti háromszor tesztelik majd.
Az elmúlt években töretlenül növekedett azoknak a magyar diákoknak a száma, akik érettségi után Angliában képzelték el az egyetemi éveiket, a Brexit-megállapodás azonban nagy változásokat hozhat a külföldi tanulásban.
Egész Angliára zárlatot rendelt el hétfőn a brit kormány a vírus új mutációja miatt.
A brit közmédia újságírói idén 1000 iskolába látogatnak el, hogy az álhírek felismerésére oktassák a gyerekeket.
A brit tanügyi felügyelet (Ofsted) szerint a tanároknak fel kellene hagyniuk a diákokat "túlóvó" egészségügyi és biztonsági intézkedésekkel - írja a család.hu.
A nők aránya fokozatosan növekszik a felsőoktatásban, Angliában sokan úgy vélik, hogy ezt erősiti az is, hogy a férfiak sokat játszanak a számítógéppel vagy konzollal. Tévednek?
A London School of Film Európai Unión kívülről érkezett hallgatói egyelőre nem tudnak hazautazni az ünnepekre, mert a...
A brit szülők fele helyesli a testi fenyítést és újra bevezetné a nádpálcát az iskolákban, sok diák a Csillagok háborújának Yoda mesterét szeretné tanárjának - derítette ki egy szigetországi felmérés.
Egy, a diákokat és a munkaadókat összehozó brit honlap, a studentgems.com felméréséből kiderült, hogy a végzős brit hallgatók 34 százaléka külföldön is keresne magának állást - írja a Népszabadság. Ennek oka, hogy csak az egyetemisták ötöde talál magának olyan állást Nagy Britanniában, ami megfelelne vágyainak. A válaszadó hallgatók háromnegyede a csökkenő munkaerő-piaci lehetőségek és a diplomás munkanélkülség növekedése miatt döntene a külföldi munkavállalás mellett.
A koedukált oktatás kudarca-e, hogy a nemeket elkülönítve oktató iskolák vezetik a tanulmányi rangsort – erről vitáznak Nagy-Britanniában, miután az érettségi vizsgákon idén is azok teljesítettek a legjobban, akik nem koedukált intézményekben tanultak. A legjobb ötven iskola közül mindössze kilencben jártak közös tanórákra a lányok és a fiúk.
Egyre több középiskolás brit diák csal vizsgáin mobiltelefon vagy más hi-tech eszköz segítségével.
Mit csinál az, aki befejezte a középiskolát de semmi kedve rögtön belevetni magát az egyetemi/főiskolai életbe? Kivesz egy év szabit és utazgat a világban. Aki nem érti miről van szó, az valószínűleg nem egy felső-középosztálybeli angol család sarja, de nem kell kétségbeesni, nálunk is kezd elterjedni valami hasonló.
Az Európai Unió más országaiból érkezett diákok 70 százaléka nem tudja visszafizetni a diákhitelét, amelyet azért vettek fel, hogy a brit egyetemeken folytatott tanulmányaikat finanszírozzák. A diákhitelekkel foglalkozó társaság (SLC) szóvivője elmondta, összesen 2.240 külföldi diáknak van hitele, de 1.580-an nem fizetik a részleteket. A társaság mindent megtesz azért, hogy az adósok nyomára bukkanjanak, hiszen az összes tartozás csaknem 130 millió fontra rúg.